Ekrany projekcyjne
Powierzchnia użytkowa ekranu to powlekana część tkaniny, na której wyświetlany jest obraz. Szerokość ramki i boksu jest zawsze o kilka centymetrów większa od powierzchni użytkowej ekranu.
Powierzchnia użytkowa ekranu to powlekana część tkaniny, na której wyświetlany jest obraz. Szerokość ramki i boksu jest zawsze o kilka centymetrów większa od powierzchni użytkowej ekranu.
Prowadzący:
Lider lub offset to część znajdująca się nad ekranem. Dzięki temu górna pionowa powierzchnia tkaniny sita rolkowego może być ograniczona i dowolnie ustalona w pewnych granicach. Krawędź wiodąca zapobiega ustawieniu widocznego obszaru ekranu zbyt wysoko, gdy ekran jest ustawiony w pomieszczeniach z wysokimi sufitami.
Wyświetlany obraz jest wyświetlany w formacie (współczynniku proporcji) określonym przez projektor. O formacie decyduje również rozdzielczość projektora (patrz również wpis Rozdzielczość). Format ekranu jest zwykle wybierany na podstawie formatu obrazu z rzutnika. Najczęściej spotykane formaty to 4:3, 16:9 i 16:10.
Kupuj ekrany do projektorów online od ekspertów!
Gdy chodzi o najlepszą możliwą jakość obrazu, nie wystarczy tapetowana lub malowana ściana w pokoju. Wynika to z natury i właściwości fizycznych powierzchni projekcyjnych.
Współczynnik wzmocnienia: Gain
Zanim kupisz ekran projekcyjny, zwróć uwagę na podany współczynnik wzmocnienia (Gain). Współczynnik wzmocnienia decyduje o tym w jakiej jakości zobaczysz wyświetlany obraz.
Format ekranu: 1:1, 4:3 czy 16:9?
Format ekranu zależy zazwyczaj od wyjściowego formatu projektora.
Rodzaje ekranów: ekrany stacjonarne lub przenośne
Rodzaj wybranego ekranu zależy od dostępnej przestrzeni, celu użytkowania oraz charakteru pomieszczenia lub ścian. Ekrany stacjonarne przeznaczone są do stałego montażu na ścianie lub suficie. Nadają się zarówno dla użytkowników biznesowych, jak i kina domowego. Mobilne ekrany są idealne, jeśli często jesteś w ruchu - podczas prezentacji, wykładów, szkoleń czy warsztatów.
Ekrany do zabudowy sufitowej: dyskretne i wygodne
Ekran wbudowany bezpośrednio w sufit to najbardziej eleganckie rozwiązanie montażowe: po zwinięciu jest prawie niezauważalny, a w razie potrzeby można go wygodnie rozwinąć za pomocą przycisku.
Jeśli ekran projekcyjny wpuszczony w sufit znajduje się na przykład przed frontem okna w biurze, można go zwinąć po użyciu. Dzięki temu światło dzienne nie jest stale zasłaniane przez ekran.
Do wyboru są trzy warianty sterowania ekranem:
Sterowanie ekranem
Ekrany można obsługiwać ręcznie lub elektrycznie za pomocą wbudowanego silnika:
Akcesoria do ekranów: dla bezpiecznego montażu i łatwej obsługi
W naszych akcesoriach do ekranów projekcyjnych znajdziesz odpowiednie uchwyty (np. sufitowe i ścienne), a także dodatkowe elementy obsługi i sterowania, takie jak Triggery i piloty do ekranów projekcyjnych, które zapewnią Ci większy komfort użytkowania.
Dla bezpiecznego transportu ekranu projekcyjnego oferujemy również miękkie pokrowce na ekrany projekcyjne na trójnogu.
Wybór ekranu w trzech krokach
Rozwiązania personalizowane
W przypadku ekranu na zamówienie, to Ty określasz rozmiar tkaniny, kolor kasety oraz dodatkowe właściwości tkaniny. Otrzymujesz najlepszą jakość od znanych producentów takich jak celexon, Projecta i DELUXX.