17 288,12 zł*
Często kupowane razem
Informacje dot. produktu
Potężny, jasny obraz z szerokimi opcjami personalizacji
BRAVIA FW-85BZ35L to prawdziwie profesjonalny monitor zaprojektowany do bezbłędnej pracy 24/7 w środowiskach detalicznych, korporacyjnych i edukacyjnych. Jasny, kolorowy obraz 4K HDR o wysokim kontraście zwiększa atrakcyjność oznakowania cyfrowego i komunikacji z personelem. Przyjazne dla profesjonalistów funkcje upraszczają integrację, łatwość obsługi i płynne udostępnianie treści w dzisiejszych sieciowych środowiskach AV. Elastyczne opcje dostosowywania sprawiają, że FW-85BZ35L jest idealnym wyświetlaczem LED dla lepszego biznesu.
Poznaj następujące zalety:
- Nasycone, bardziej naturalne kolory dzięki 4K HDR Processor X1
- Motionflow XR zapewnia płynniejsze i bardziej naturalne renderowanie
- Dyskretne logo
- Niezawodność przez całą dobę
- Pejzaż, portret i pochylenie
Żywe, realistyczne obrazy, których nie można przegapić
85-calowy FW-85BZ35L przyciąga uwagę widzów wysoką jasnością ekranu 550 nitów, zapewniając wyraziste, imponujące obrazy, które są zawsze dobrze widoczne. Zaawansowane technologie przetwarzania obrazu firmy Sony gwarantują, że wyświetlane treści będą wyglądać jak najlepiej. Bardzo szeroki kąt widzenia panelu sprawia, że każdy w pomieszczeniu może cieszyć się wyraźnym, jasnym obrazem, niezależnie od tego, gdzie się znajduje.
Nasycone, bardziej naturalne kolory
Wydajny procesor 4K HDR Processor X1 i technologia Sony TRILUMINOS Pro reprodukują fenomenalną gamę bogatych, realistycznych kolorów.
Drobne szczegóły
Przetwarzanie 4K X-Reality PRO podnosi jakość obrazu do poziomu zbliżonego do prawdziwej jakości 4K. Obrazy są wyostrzane i udoskonalane w czasie rzeczywistym, ujawniając dodatkowe szczegóły ze źródeł obrazu o niższej rozdzielczości.
Płynniejszy ruch
Motionflow XR zapewnia płynniejsze i bardziej naturalne odtwarzanie szybko poruszających się obrazów na ekranie.
Elastyczność instalacji pasująca do każdego środowiska
Elegancki, minimalistyczny design FW-85BZ35L dodaje nienagannego stylu każdemu środowisku biznesowemu. Eleganckie linie monitora są wzbogacone praktycznymi detalami, dzięki czemu można go bezproblemowo zintegrować ze sklepami detalicznymi, uczelniami i korporacyjnymi miejscami pracy.
Regulator do montażu ściennego
BRAVIA jest dostarczana z regulatorem do montażu ściennego, który zapewnia dodatkową elastyczność w zakresie centralnego montażu monitora w orientacji pionowej lub poziomej.
Montowane z boku interfejsy
Złącza sygnałowe, sieciowe i inne interfejsy są wygodnie umieszczone z boku, co ułatwia instalację i dostęp do nich, gdy wyświetlacz jest w trybie pionowym.
Dyskretne logo
Logo Sony jest dyskretnie umieszczone na krawędzi ramki wyświetlacza - bez odwracania uwagi widzów od wciągających obrazów.
Krajobraz, portret i pochylenie
Zainstaluj monitor BRAVIA w trybie portretowym lub krajobrazowym, aby dopasować go do każdej przestrzeni firmowej lub handlowej. Jeszcze większą elastyczność zapewnia możliwość pochylenia monitora pod kątem.
Niezawodność przez całą dobę
Biznes nigdy nie śpi: monitor BRAVIA został zaprojektowany z myślą o niezawodnej pracy przez całą dobę w najbardziej wymagających środowiskach korporacyjnych i handlowych.
Specjalne ustawienia do zastosowań profesjonalnych
Tryb ustawień profesjonalnych jeszcze bardziej ułatwia prowadzenie biznesu, umożliwiając dostosowanie ustawień i trybów pracy monitora BRAVIA do potrzeb środowisk korporacyjnych i handlu detalicznego. Można wyłączyć funkcje wejściowe lub zdalnego sterowania, zaplanować czas włączania/wyłączania, usunąć etykiety i zablokować przyciski, aby zapobiec manipulowaniu przy ekranie w miejscach publicznych. Dostosuj i zapisz ustawienia wyświetlania, a następnie po prostu skopiuj je z wyświetlacza na wyświetlacz za pośrednictwem pamięci flash USB.
Szybko rób świetne zdjęcia
Zapomnij o majstrowaniu przy ustawieniach wyświetlacza. One Step Setting oferuje ustawienia wstępne, które są dostosowane do środowiska, w tym sali konferencyjnej, żywego oznakowania, naturalnego oznakowania i grafiki. Wystarczy wybrać ustawienie wstępne, a system BRAVIA natychmiast skonfiguruje tryb obrazu, wejście, ustawienia sterowania i inne parametry.
Łatwe konfigurowanie wielu ekranów
Konfiguracja wielu ekranów do zastosowań z dużymi wyświetlaczami jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Dzięki aplikacji Multi Display Setting (MDS) można tworzyć wspaniałe ściany wideo z wieloma monitorami BRAVIA połączonymi kafelkami.
Łatwa integracja
Seria BRAVIA BZ35L została zaprojektowana z myślą o dzisiejszym połączonym świecie. Zapewnia bezproblemową obsługę wiodących platform automatyki i sterowania, a otwarte interfejsy API upraszczają integrację z rozwiązaniami innych firm.
Duża pamięć wewnętrzna 32 GB
Niektóre inne monitory wykorzystują pamięć wewnętrzną systemu operacyjnego, pozostawiając niewiele miejsca na niestandardowe aplikacje i treści. FW-85BZ35L podwaja pamięć wewnętrzną z 16 GB do pokaźnych 32 GB - zapewniając znacznie więcej miejsca na pokładzie na aplikacje, zdjęcia, filmy i cyfrowe oznakowanie.
Signage made easy
Informowanie i prowadzenie odwiedzających za pomocą cyfrowego oznakowania w sklepach detalicznych i przestrzeniach korporacyjnych nigdy nie było łatwiejsze. Wbudowana obsługa standardu HTML5 ułatwia wyświetlanie interaktywnych materiałów signage na ekranie BRAVIA bez potrzeby korzystania z dedykowanego dekodera, odtwarzacza multimedialnego lub komputera. Zintegrowane oprogramowanie BRAVIA Signage Free (BSF) automatycznie odtwarza materiały HTML, wideo i zdjęcia po podłączeniu pamięci USB do monitora BRAVIA. To takie proste.
Bezprzewodowe dublowanie ekranu
Bezprzewodowe dublowanie treści z urządzenia przenośnego na ekranie BRAVIA dzięki wbudowanej obsłudze Apple AirPlay i Google Chromecast.
Łatwiejsze spotkania
Pobierz aplikację Google Meet ze sklepu Google Play Store i sparuj monitor BRAVIA ze zgodną kamerą internetową, aby łatwo prowadzić wideokonferencje.
Zrównoważony rozwój w każdej scenie
Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na coraz większe ekrany rośnie ryzyko większego zużycia zasobów i energii. Jednak zaangażowanie Sony w zrównoważony rozwój przekłada się na wzrost wydajności od etapu opracowywania produktu aż po ekrany klientów
Dane techniczne
Nazwa | Sony Pro BRAVIA FW-85BZ35L 85" Wyświetlacz |
---|---|
Numer artykułu | 1000028406 |
GTIN/EAN | 4548736150157 |
SKU | FW-85BZ35L |
Nazwa modelu | Pro BRAVIA FW-85BZ35L |
Marka | Sony |
Typ produktu | Wyświetlacz bezotykowy |
Seria | Sony BZ35 Series |
Technologia | LCD Technologia LED: LED to technologia oświetleniowa. W technologii LED jako oświetlacze stosuje się diody, a nie tradycyjne lampy UHP. Zaletą tej technologii jest to, że diody nie wykorzystują żarnika i praktycznie nie zużywają energii. Diody LED mają jednak bardziej niebieskawy zakres barw niż lampy UHP, dlatego obraz często odbierany jest jako nieco zimniejszy. Koło kolorów: Obok układu DMD, koło kolorów jest jednym z najważniejszych kryteriów generowania obrazu w projektorach DLP. Koło kolorów obraca się stale z niezwykle dużą prędkością i obecnie posiada 3, 4, 5, a w niektórych przypadkach nawet więcej segmentów kolorystycznych. Poprzez koło barw, światło z lampy projektora jest na przemian rozbijane na kolory podstawowe czerwony, zielony i niebieski praktycznie bez przerwy. W nowoczesnych projektorach koło kolorów zawiera również biel i czasami inne kolory, takie jak cyjan, magenta i żółty. Przy 3 segmentach koło kolorów obraca się z prędkością 3600 lub 7200 obr/min, przy 7 segmentach z prędkością do 14400 obr/min. (4x prędkość). Każdy kolor odbierany przez oko w projektorze DLP jest więc niezwykle szybką sekwencją pojedynczych, różnie zabarwionych wiązek światła do momentu właściwego przetwarzania. Ponieważ technologia ta czasami nie wykorzystuje wszystkich pozycji koła barw w przypadku obrazów o wysokim kontraście lub ponieważ kolory wymagane do mieszania kolorów są rozmieszczone daleko od siebie na kole, niektórzy widzowie rozpoznają efekt tęczy. Cecha ta jest bardziej zauważalna w przypadku wolniejszych kół barwnych i wolniejszych prędkości obrotowych niż w przypadku projektorów z szybszymi i częściej segmentowanymi kołami barwnymi. |
panel technology | IPS |
Podświetlenie | Direct-LED |
Rozdzielczość | 3840 x 2160 4K UHD Rozdzielczość Uchwała: Rozdzielczość projektora to maksymalna liczba punktów obrazu (pikseli), jaką projektor może wyświetlić w oparciu o naturalnie istniejącą technologię, czyli bez konwersji lub przycinania obrazu. Rozdzielczość natywna to liczba pikseli, jaką projektor fizycznie posiada do wyświetlenia obrazu. Projektor zwykle interpoluje rozdzielczość, gdy otrzymuje sygnał obrazu o wyższej rozdzielczości niż rozdzielczość natywna. W takim przypadku może wystąpić brak szczegółów obrazu lub ogólne rozmycie wyświetlanego obrazu. Jeśli projektor otrzymuje sygnał obrazu o rozdzielczości niższej niż natywna, to również interpoluje, skaluje obraz do rozdzielczości natywnej, oblicza odpowiednie dodatkowe piksele, jeśli to możliwe bez zmiany informacji o obrazie. Wadą w tym przypadku jest to, że chociaż obraz jest wyświetlany większy niż podawany, oryginalne pojedyncze piksele mogą stać się znacznie bardziej widoczne, ponieważ są pomnożone przez konwersję. 4K: 4K odnosi się do rozdzielczości 3840 x 2160 lub Ultra High Definition Television (UHDTV). Rozdzielczość ta odpowiada 4-krotnej rozdzielczości Full HD. Do nagrywania filmów w takiej rozdzielczości potrzebne są specjalne kamery, które mogą nagrywać w rozdzielczości około 8 megapikseli (4K). Full HD: Terminem Full HD określa się urządzenia, które mogą fizycznie wyświetlać lub wyprowadzać sygnały HDTV w pełnej (1920 x 1080 pikseli) rozdzielczości. 1080p: 1080p to specyfikacja pionowych linii obrazu. Dotyczy to między innymi rozdzielczości 1920 x 1080. Litera "p" w tym przypadku oznacza pełne klatki, więc wszystkie linie obrazu są wyświetlane jednocześnie. 1080i: 1080i to specyfikacja pionowych linii obrazu. Spójnik "i" w tym przypadku oznacza pola. Sygnał ten jest zwykle wyświetlany interpolowany (np. przez urządzenia o rozdzielczości 1280 x 720 HDready). Interpolacja cyfrowo dodaje piksele, ale też oferuje lekkie rozmycie. Z kolei w odtwarzaniu 1080p wykorzystywane są pełne klatki. |
Przekątna | 85" |
Proporcje obrazu | 16:9 Proporcje obrazu Format: Wyświetlany obraz jest wyświetlany w formacie (współczynniku proporcji) określonym przez projektor. O formacie decyduje również rozdzielczość projektora (patrz również wpis Rozdzielczość). Format ekranu jest zwykle wybierany na podstawie formatu obrazu z rzutnika. Najczęściej spotykane formaty to 4:3, 16:9 i 16:10. |
Kąt widzenia w poziomie | 178° Kąt widzenia w poziomie Kąt widzenia: Kąt widzenia wskazuje odległość od linii środkowej, przy której wyświetlany obraz jest postrzegany jako dobrej jakości bez ograniczeń. Z reguły określa się kąt widzenia w poziomie. Dobry kąt widzenia mieści się w zakresie od 110 do 130 stopni od środka obrazu, czyli 55 do 65 stopni w lewo i 65 w prawo. Jeśli znajdujesz się poza kątem widzenia, obraz pogarsza się nieproporcjonalnie. |
Kątwidzenia w pionie | 178° Kątwidzenia w pionie Kąt widzenia: Kąt widzenia wskazuje odległość od linii środkowej, w której wyświetlany obraz jest postrzegany jako dobrej jakości bez ograniczeń. Z reguły określa się kąt widzenia w poziomie. Dobry kąt widzenia mieści się w zakresie od 110 do 130 stopni od środka obrazu, czyli 55 do 65 stopni w lewo i 65 w prawo. Jeśli znajdujesz się poza kątem widzenia, obraz pogarsza się nieproporcjonalnie. |
Kontrast | 400 000 :1 Kontrast Kontrast: Kontrast odzwierciedla gradację pomiędzy najjaśniejszym i najciemniejszym punktem. Określa się to od bieli przez szarość do czerni. Im wyższy kontrast, tym dokładniej można rozpoznać poszczególne gradacje pomiędzy poszczególnymi sekcjami. W realnym użytkowaniu kontrast odgrywa jednak rolę właściwie tylko w zaciemnionych pomieszczeniach, gdyż światło przeciwdziała kontrastowi. Dlatego też kontrast odgrywa raczej podrzędną rolę w urządzeniach prezentacyjnych. Należy również zauważyć, że kontrast jest określany różnie w zależności od technologii. Często skutkuje to bardzo różnymi wartościami na papierze. Poziom czerni: Poziom czerni wskazuje najniższą wartość światła projekcji, która jest osiągana przy wyświetlaniu czarnego obrazu. Im lepszy poziom czerni, tym bardziej ciemne kolory / czarne tony są podkreślone w obrazie. |
Max. jasność | 550 cd/m² |
Czas pracy | 24/7 |
Czas reakcji | 8ms |
Haze Level | 1% |
Standard VESA | 400 x 400 |
System operacyjny | Android |
wejścia | 1x Composite-Video , 1x Ethernet , 2x USB-A , 4x HDMI wejścia HDMI: Cyfrowe połączenie do transmisji obrazu i dźwięku. Niezbędne do uzyskania wysokiej rozdzielczości obrazu (HDTV). Ponieważ HDMI 1.4 (High Speed) nadaje się do przesyłania treści 3D w Full HD. Dla uzyskania wysokiej rozdzielczości obrazu w UHD, 4K lub HDR odpowiednie jest połączenie przez HDMI 2.0a i wyższe. Należy stosować HDMI 2.1 lub wyższy od 120Hz odświeżania w 4K. VGA: Złącze VGA to 15-pinowe złącze służące do analogowej transmisji obrazu. Nazywany jest również DSub15 i jest często spotykany w notebookach i komputerach PC. W porównaniu do pozostałych połączeń analogowych oferuje dobrą jakość obrazu. Może być przykręcony do urządzenia wejściowego lub wyjściowego i może być dostosowany do YUV przy odpowiedniej konfiguracji. DisplayPort: Złącze DisplayPort to połączenie zgodne ze standardem VESA, służące do przesyłania danych obrazu i dźwięku. Oprócz szyfrowania HDCP, obsługiwane jest również DPCP. Ze względu na niewielkie rozmiary, złącze to jest najczęściej stosowane w notebookach. Dodatkowym małym wariantem jest MiniDisplayPort, który jest wykorzystywany przede wszystkim w urządzeniach Apple. DVI: DVI (Digital Visual Interface) to interfejs służący do przesyłania danych wideo. Przez DVi-A można przesyłać tylko sygnały analogowe, przez DVI-D tylko sygnały cyfrowe, a przez DVI-I oba rodzaje sygnałów. USB: USB (Universal Serial Bus) służy do sterowania i zarządzania projektorem (USB-B). W niektórych urządzeniach biznesowych pliki biurowe i obrazy mogą być również prezentowane bezpośrednio za pomocą pamięci USB lub przez wejście USB (USB-A) można podłączyć mysz. Toslink: Połączenie Toslink jest połączeniem sygnału optycznego, które działa na zasadzie światłowodu. Służy do cyfrowej transmisji sygnałów audio. Konstrukcja optyczna oferuje mniejszą podatność na zakłócenia od zewnętrznych wpływów magnetycznych i elektrycznych. Połączenie to jest najczęściej stosowane w obszarze odtwarzaczy DVD / Blu-ray i porównywalnych urządzeń w połączeniu z amplitunerem AV, jeśli te pracują z sygnałami dts lub Dolby Digital. YUV: Połączenie YUV, zwane również Y Cb/Pb Cr/Pr lub połączeniem komponentowym, jest analogowym połączeniem wideo z trzema kanałami (kanałem natężenia światła i dwoma kanałami koloru). Jakościowo jest to najlepsze analogowe połączenie wideo. Kabel komponentowy: Złącze YUV przesyła sygnały analogowe trzema przewodami (Y=czarny i biały UV=kolory). YUV służy do transmisji HDTV i jest kompatybilny np. z Cinch. S-Video: Połączenie S-Video jest również nazywane połączeniem S-VHS lub Hosiden. W porównaniu do połączenia wideo Cinch pracuje z dwoma kanałami (jasność/kolor). Pod względem jakości jest nieco lepiej niż w przypadku połączenia wideo Cinch, ale są też ograniczenia. Można je tłumaczyć podatnością sygnału, co przejawia się np. w zniekształceniach obrazu. Cinch: Połączenie wideo cinch jest również nazywane połączeniem kompozytowym. Aby łatwiej było go rozpoznać, zazwyczaj jest on obszyty żółtym kolorem. Ponieważ transmisja odbywa się tylko jednym kanałem, jakość obrazu jest na niskim poziomie. D-Sub15: Złącze VGA to 15-pinowe złącze służące do przesyłania obrazu w sposób analogowy. Nazywany jest również DSub15 i jest często spotykany w notebookach i komputerach PC. W porównaniu z innymi złączami analogowymi oferuje dobrą jakość obrazu. Może być przykręcony do urządzenia wejściowego lub wyjściowego i może być dostosowany do YUV przy odpowiedniej konfiguracji. RS232: Interfejs RS232 może być używany do sterowania lub zarządzania projektorem. Mini Jack: Za pomocą jednopinowego Mini Jack można przesyłać monofoniczne sygnały audio, za pomocą dwupinowego stereo sygnały audio, a za pomocą trzypinowego stereo sygnały audio i dane obrazu. Scart: Scart to złącze, które można wykorzystać do przesyłania analogowych sygnałów audio i wideo. Jest on kompatybilny z innymi złączami analogowymi, takimi jak RCA czy S-Video. ARC: Kanał zwrotny audio, zwany również ARC lub audio return channel, został wprowadzony wraz z wersją HDMI 1.4 w celu zmniejszenia ilości okablowania pomiędzy komponentami HDMI. Kanał zwrotny audio biegnie przez istniejący kabel HDMI. Dlatego nie trzeba już podłączać dodatkowego kabla dla dźwięku. Oba urządzenia muszą jednak obsługiwać ARC. Wszystkie formaty plików audio, które są również przesyłane przez interfejs SPDIF, mogą być przesyłane przez kanał zwrotny audio. Należą do nich Dolby Digital, Digital Theatre Sound i PCM audio. Przykładowo, połączenie pomiędzy telewizorem (w tym odbiornikiem) a amplitunerem AV może być wykonane za pomocą kabla HDMI. Dźwięk z telewizora jest przekazywany za pomocą kabla HDMI. Wcześniej dla sygnałów audio wymagany był dodatkowy kabel cyfrowy (koncentryczny lub Tos-Link). |
Technologia Wireless | WiFi Technologia Wireless WLAN: WLAN (Wireless Local Area Network) odnosi się do sieci bezprzewodowej. Na przykład projektory lub wyświetlacze można podłączyć bezprzewodowo do różnych źródeł (notebooki, smartfony itp.), aby zrealizować bezprzewodową transmisję obrazu. W niektórych przypadkach wymagane są do tego dalsze komponenty (klucze sprzętowe/adaptery), jeśli połączenie bezprzewodowe nie jest bezpośrednio obsługiwane. AirPlay: Technologia AirPlay firmy Apple służy do bezprzewodowego przesyłania treści, takich jak muzyka i filmy, z urządzeń z systemem iOS i Mac. Mogą to być również urządzenia odbiorcze, takie jak głośniki, amplitunery AV i systemy stereo lub telewizory. Streaming działa również z urządzenia iOS do dopasowanego odbiornika. Protokół opracowany przez Apple może być licencjonowany również przez innych producentów. iProjection: Dzięki bezpłatnej aplikacji Epson iProjection można zdalnie obsługiwać projektory oraz wyświetlać treści biurowe i zdjęcia. Aplikacja jest zgodna z obecnymi projektorami biznesowymi Epson i może być również używana jako praktyczny pilot. Inne cechy tej funkcjonalności to wyszukiwanie dostępnych projektorów, regulacja głośności, wyciszenie oraz funkcja freeze, pozwalająca na zatrzymanie bieżącego obrazu prezentacji. Najważniejsze treści pakietu Office, takie jak pliki Word, Excel, PowerPoint, Keynote i PDF, są obsługiwane i mogą być odtwarzane bezpośrednio z nośnika. Obrazy w formacie JPEG i PNG mogą być również prezentowane bezpośrednio. Aplikację Epson iProjection można pobrać bezpłatnie z Apple App Store i google Play Store. Easy MP: Specjalna funkcja sieciowa firmy Epson. Funkcja Easy MP pozwala na efektywne prezentowanie za pośrednictwem wielu komputerów poprzez istniejącą sieć. Easy MP pozwala na przesyłanie prezentacji, obrazów, a także danych audio przez sieć i tym samym otrzymywanie wyboru z różnych źródeł w sieci. |
Certyfikaty | Certyfikacja GS |
Szerokość produktu | 189,9 cm |
Wysokość produktu | 108,9 cm |
Głębokość produktu | 7,1 cm |
Waga | 44,5 kg |
Kolor | Czarny |
EEK Spectrum | A do G |
Klasa wydajności energetycznej | E |
Stan | Nowy |
Czas trwania gwarancji | 24 |
Typ gwarancji | BringIn-Service Informacje dotyczące usług i wsparcia |
Informacje o gwarancji producenta:
Tutaj znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na temat różnych rodzajów gwarancji. Dane kontaktowe i warunki gwarancji dla danego roszczenia gwarancyjnego znajdują się w przeglądzie producentów. Ustawowe uprawnienia gwarancyjne nie są ograniczone przez dodatkową gwarancję producenta. Nasza odpowiedzialność za wady jest regulowana przepisami prawa. Prawa do wad można dochodzić bezpłatnie.