4 999,00 zł*
- Obszar zastosowania średnie pokoje
- Rozdzielczość 1920 x 1080 Full HD
- Typ fokusa fokus manualny i automatyczny
- FPS 60 fps
Informacje dot. produktu
Kamera obrotowa RGBlink VUE 20x Optical Zoom to profesjonalna transmisyjna kamera PTZ w eleganckiej czarnej obudowie z lampką tally LED na górze. Dzięki szybkiemu, cichemu obrotowi i funkcji zoomu jest idealny do mniejszych produkcji, wydarzeń na żywo lub w sektorze edukacyjnym. Wyjście wideo odbywa się przez HDMI, 3G-SDI, USB 2.0 lub strumień IP przez sieć w rozdzielczości do 1080p60. Nawet w słabych warunkach oświetleniowych zapewnia pierwszorzędną jakość obrazu o bogatych kolorach dzięki dynamicznej redukcji szumów. Duży współczynnik powiększenia obiektywu oraz inteligentny, szybki autofokus pozwalają na wykonywanie ostrych zdjęć z dystansu.
Złącza
Kamera posiada po jednym złączu HDMI, 3G-SDI, USB i sieciowym, które jednocześnie wyprowadzają sygnały wideo o maksymalnej rozdzielczości 1080p60. Po podłączeniu do komputera przez USB, kamera jest rozpoznawana jako kamera internetowa UVC bez konieczności instalacji sterowników. Można go natychmiast zintegrować z OBS-Studio do transmisji strumieniowej lub z Zoom, MS-Teams lub podobnymi do wideokonferencji. Sygnał wideo może być wyprowadzany w rozdzielczości 720p lub 1080p z klatkami typowymi dla transmisji. Opcjonalnie na zdjęciu może być wyświetlana data, godzina i indywidualna nazwa aparatu. Sygnały audio z mikrofonu lub urządzenia line-in są osadzone w strumieniu HDMI, SDI lub sieciowym poprzez gniazdo stereo 3,5 mm. Kamera zasilana jest poprzez dołączony zasilacz lub dzięki funkcji PoE alternatywnie poprzez sieć LAN, jeśli Power over Ethernet jest obsługiwany przez router.
Tally-LED
Na górze kamery znajduje się dobrze widoczna ze wszystkich stron dioda tally LED w kolorach zielonym lub czerwonym. W połączeniu z RGBlink Mini Pro lub innymi jednostkami sterującymi tally, stan czuwania lub on-air jest wyświetlany w kolorze.
Konfiguracja za pomocą pilota lub przeglądarki internetowej
Kamerę można uruchomić natychmiast z ustawieniami domyślnymi. Dzięki dołączonemu pilotowi wiele ustawień można skonfigurować za pomocą sterowania menu On Screen Display, które jest wyświetlane przez HDMI lub SDI na podłączonym monitorze. Aktywacja DHCP lub ręczne wpisanie adresu IP, a także regulacja jasności, kontrastu, rozdzielczości czy liczby klatek na sekundę jest tutaj wyraźnym ułatwieniem.
Zaawansowana konfiguracja kamery odbywa się poprzez zabezpieczony hasłem dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Poprzez dobrze zorganizowane menu w języku niemieckim lub angielskim można regulować parametry audio, wideo i sieci oraz przeprowadzać aktualizacje oprogramowania sprzętowego. Liczne ustawienia obrazu, takie jak ostrość, ekspozycja, przestrzeń kolorów, gamma itp. mogą być zmieniane z trybu automatycznego na osobiste preferencje i zapisywane.
Streaming
Kamera obrotowa RGBlink VUE może jednocześnie wyprowadzać dwa strumienie z różnymi protokołami sieciowymi, kodekami, rozdzielczościami i klatkami. Dostępne protokoły to RTMP, RTSP, SRT lub RTP, kodeki to H.264 lub H.265, a przepływność jest zmienna. Filmy mogą być strumieniowane bezpośrednio do Intranetu lub Internetu i odbierane przez odpowiedni sprzęt lub oprogramowanie (np. OBS Studio).
Kontrola za pomocą pilota, przeglądarki internetowej lub sterownika
Kamera obsługuje różne metody sterowania: Najwygodniejszym sposobem sterowania kamerą jest dołączony do zestawu pilot IR, który w szybkiej konfiguracji eliminuje potrzebę konfiguracji sieci. Pilot może sterować maksymalnie czterema kamerami PTZ RGBlink, w tym starszymi modelami, oraz regulować kluczowe parametry za pomocą menu. Sterownik oferuje funkcje obrotu i pochylenia, zoomu, ręcznego ustawiania ostrości, a także zapisywania i przywoływania różnych kątów widzenia.
Jeśli kamera jest podłączona do sieci, możliwe jest sterowanie nią za pomocą narzędzia przeglądarki internetowej. Strumień wideo jest wyświetlany na monitorze komputera, co ułatwia kontrolę obrazu.
Profesjonalne sterowanie zapewniają opcjonalne sterowniki zewnętrzne poprzez interfejs szeregowy RS232 / RS485 lub sieciowy z protokołami VISCA lub Pelco.
RGBlink Mini Pro zapewnia również profesjonalne sterowanie dzięki zintegrowanemu joystickowi i pokrętłu zoomu, a ponadto automatycznie aktywuje diodę LED tally kamery podczas przełączania. Zielone światło sygnalizuje, że następuje kolejne cięcie do kamery - czerwone światło na antenie. W połączeniu z bezpłatną aplikacją RGBlink Xpose kamera PTZ może być obsługiwana przez sieć WLAN za pomocą komputera PC, Mac, iPhone'a lub smartfona z systemem Android.
Kamera umożliwia zapisanie i przywołanie do 254 różnych kątów widzenia w celu szybkiego przełączania między różnymi perspektywami.
Montaż
Dzięki dostępnemu opcjonalnie uchwytowi do montażu ściennego kamery RGBlink PTZ można ją zamontować pionowo na ścianie. Alternatywnie, opcjonalna kamera RGBlink PTZ Upside Down Mount umożliwia montaż na suficie, gdzie kamera jest zawieszona. W menu kamery wyjście wideo może być odbijane w poziomie. Gwint statywowy ¼ cala umieszczony w podstawie kamery umożliwia montaż na odpowiednich statywach wideo.
Pozycja parkowania w trybie stand-by
W trybie stand-by obiektyw obraca się pionowo w dół, sygnalizując tryb oszczędzania energii. Taka pozycja parkingowa zapewnia również bezpieczny transport kamery.
- Wysoka jakość obrazu z dynamiczną redukcją szumów w warunkach słabego oświetlenia
- Szybki zoom optyczny
- Rozdzielczość Full HD z prędkością do 60 klatek/sek. jednocześnie na wszystkich wyjściach wideo
- Wbudowany dźwięk w strumieniu HDMI, SDI i sieciowym
- H.264/H.265 Podwójne strumieniowanie ze wszystkimi odpowiednimi protokołami sieciowymi
- Dioda LED na górze
- MenuOSD z ręcznym wprowadzaniem IP/DHCP aktywacją za pomocą pilota
- Administracja przez przeglądarkę internetową
- Sterowanie kamerąPTZ za pomocą protokołów VISCA lub Pelco
- Zasilanie przez PoE
- Oszczędzanie energii w trybie uśpienia-Funkcja z pozycją parkowania obiektywu pionowo w dół
- Gwint statywowy 1/4" u dołu
- Możliwość montażu na ścianie lub suficie (akcesoria nie są dołączone)
Dane techniczne
Nazwa | RGBlink RGB20X-POE-TLY Kamera PTZ, 1920 x 1080 Full HD, 2 MP, 60 fps, 60° |
---|---|
Numer artykułu | 1000026000 |
GTIN/EAN | 6970447704073 |
SKU | RGB20X-POE-TLY |
Nazwa modelu | RGB20X-POE-TLY |
Marka | RGBlink |
Typ produktu | Kamera PTZ |
Obszar zastosowania | średnie pokoje Obszar zastosowania Projektor o ultrakrótkiej odległości: Do użytku w salach konferencyjnych i klasach szkolnych opracowano specjalne projektory krótkodystansowe wyposażone w obiektyw szerokokątny. Projektory te są również zazwyczaj wykorzystywane do pracy z tablicami interaktywnymi. Projektory te mają możliwość wyświetlania dużego obrazu z bardzo małej odległości. Projektory ultrakrótkoogniskowe są niezwykle popularne w kręgach prezenterów, ponieważ po pierwsze obraz nie jest zasłaniany, gdy prezenter stoi przed ekranem. Po drugie, prezenter nie jest lub jest tylko nieznacznie oślepiony przez projektor. Zwiększenie tego efektu oferują projektory ultrakrótkoogniskowe, które wyświetlają odpowiednio duży obraz z odległości zaledwie kilku centymetrów. |
Rozdzielczość | 1920 x 1080 Full HD Rozdzielczość Uchwała: Rozdzielczość projektora to maksymalna liczba punktów obrazu (pikseli), jaką projektor może wyświetlić w oparciu o naturalnie istniejącą technologię, czyli bez konwersji lub przycinania obrazu. Rozdzielczość natywna to liczba pikseli, jaką projektor fizycznie posiada do wyświetlenia obrazu. Projektor zwykle interpoluje rozdzielczość, gdy otrzymuje sygnał obrazu o wyższej rozdzielczości niż rozdzielczość natywna. W takim przypadku może wystąpić brak szczegółów obrazu lub ogólne rozmycie wyświetlanego obrazu. Jeśli projektor otrzymuje sygnał obrazu o rozdzielczości niższej niż natywna, to również interpoluje, skaluje obraz do rozdzielczości natywnej, oblicza odpowiednie dodatkowe piksele, jeśli to możliwe bez zmiany informacji o obrazie. Wadą w tym przypadku jest to, że chociaż obraz jest wyświetlany większy niż podawany, oryginalne pojedyncze piksele mogą stać się znacznie bardziej widoczne, ponieważ są pomnożone przez konwersję. 4K: 4K odnosi się do rozdzielczości 3840 x 2160 lub Ultra High Definition Television (UHDTV). Rozdzielczość ta odpowiada 4-krotnej rozdzielczości Full HD. Do nagrywania filmów w takiej rozdzielczości potrzebne są specjalne kamery, które mogą nagrywać w rozdzielczości około 8 megapikseli (4K). Full HD: Terminem Full HD określa się urządzenia, które mogą fizycznie wyświetlać lub wyprowadzać sygnały HDTV w pełnej (1920 x 1080 pikseli) rozdzielczości. 1080p: 1080p to specyfikacja pionowych linii obrazu. Dotyczy to między innymi rozdzielczości 1920 x 1080. Litera "p" w tym przypadku oznacza pełne klatki, więc wszystkie linie obrazu są wyświetlane jednocześnie. 1080i: 1080i to specyfikacja pionowych linii obrazu. Spójnik "i" w tym przypadku oznacza pola. Sygnał ten jest zwykle wyświetlany interpolowany (np. przez urządzenia o rozdzielczości 1280 x 720 HDready). Interpolacja cyfrowo dodaje piksele, ale też oferuje lekkie rozmycie. Z kolei w odtwarzaniu 1080p wykorzystywane są pełne klatki. |
FPS | 60 fps |
Typ fokusa | fokus manualny i automatyczny Typ fokusa Skup się: Wiele projektorów wyposażonych jest w focus, który zapewnia ostrość obrazu na ekranie. Istnieją trzy różne rodzaje skupienia. Jest jeszcze ręczne ustawianie ostrości, które ustawia się ręcznie za pomocą obrotowego koła. Z drugiej strony znajduje się zmotoryzowany focus, który można precyzyjnie ustawić za pomocą jednego przycisku. Zmotoryzowana ostrość ma tę zaletę w przypadku instalacji sufitowych, że regulacji można dokonać bardzo wygodnie za pomocą pilota. Na koniec warto wspomnieć o autofocusie, który automatycznie przejmuje ustawianie ostrości przez aparat. |
Zoom optyczny | 20 |
Zoom obiektywu | 20 |
Rozdzielczość kamery | 2 MP |
Sensor kamery | 1/2." 2.07MP HD CMOS |
Pole widzenia | 60° |
wejścia | 1x 3,5mm Jack , 1x Ethernet , 1x HDMI , 1x RS232 , 1x USB-A wejścia HDMI: Cyfrowe połączenie do transmisji obrazu i dźwięku. Niezbędne do uzyskania wysokiej rozdzielczości obrazu (HDTV). Ponieważ HDMI 1.4 (High Speed) nadaje się do przesyłania treści 3D w Full HD. Dla uzyskania wysokiej rozdzielczości obrazu w UHD, 4K lub HDR odpowiednie jest połączenie przez HDMI 2.0a i wyższe. Należy stosować HDMI 2.1 lub wyższy od 120Hz odświeżania w 4K. VGA: Złącze VGA to 15-pinowe złącze służące do analogowej transmisji obrazu. Nazywany jest również DSub15 i jest często spotykany w notebookach i komputerach PC. W porównaniu do pozostałych połączeń analogowych oferuje dobrą jakość obrazu. Może być przykręcony do urządzenia wejściowego lub wyjściowego i może być dostosowany do YUV przy odpowiedniej konfiguracji. DisplayPort: Złącze DisplayPort to połączenie zgodne ze standardem VESA, służące do przesyłania danych obrazu i dźwięku. Oprócz szyfrowania HDCP, obsługiwane jest również DPCP. Ze względu na niewielkie rozmiary, złącze to jest najczęściej stosowane w notebookach. Dodatkowym małym wariantem jest MiniDisplayPort, który jest wykorzystywany przede wszystkim w urządzeniach Apple. DVI: DVI (Digital Visual Interface) to interfejs służący do przesyłania danych wideo. Przez DVi-A można przesyłać tylko sygnały analogowe, przez DVI-D tylko sygnały cyfrowe, a przez DVI-I oba rodzaje sygnałów. USB: USB (Universal Serial Bus) służy do sterowania i zarządzania projektorem (USB-B). W niektórych urządzeniach biznesowych pliki biurowe i obrazy mogą być również prezentowane bezpośrednio za pomocą pamięci USB lub przez wejście USB (USB-A) można podłączyć mysz. Toslink: Połączenie Toslink jest połączeniem sygnału optycznego, które działa na zasadzie światłowodu. Służy do cyfrowej transmisji sygnałów audio. Konstrukcja optyczna oferuje mniejszą podatność na zakłócenia od zewnętrznych wpływów magnetycznych i elektrycznych. Połączenie to jest najczęściej stosowane w obszarze odtwarzaczy DVD / Blu-ray i porównywalnych urządzeń w połączeniu z amplitunerem AV, jeśli te pracują z sygnałami dts lub Dolby Digital. YUV: Połączenie YUV, zwane również Y Cb/Pb Cr/Pr lub połączeniem komponentowym, jest analogowym połączeniem wideo z trzema kanałami (kanałem natężenia światła i dwoma kanałami koloru). Jakościowo jest to najlepsze analogowe połączenie wideo. Kabel komponentowy: Złącze YUV przesyła sygnały analogowe trzema przewodami (Y=czarny i biały UV=kolory). YUV służy do transmisji HDTV i jest kompatybilny np. z Cinch. S-Video: Połączenie S-Video jest również nazywane połączeniem S-VHS lub Hosiden. W porównaniu do połączenia wideo Cinch pracuje z dwoma kanałami (jasność/kolor). Pod względem jakości jest nieco lepiej niż w przypadku połączenia wideo Cinch, ale są też ograniczenia. Można je tłumaczyć podatnością sygnału, co przejawia się np. w zniekształceniach obrazu. Cinch: Połączenie wideo cinch jest również nazywane połączeniem kompozytowym. Aby łatwiej było go rozpoznać, zazwyczaj jest on obszyty żółtym kolorem. Ponieważ transmisja odbywa się tylko jednym kanałem, jakość obrazu jest na niskim poziomie. D-Sub15: Złącze VGA to 15-pinowe złącze służące do przesyłania obrazu w sposób analogowy. Nazywany jest również DSub15 i jest często spotykany w notebookach i komputerach PC. W porównaniu z innymi złączami analogowymi oferuje dobrą jakość obrazu. Może być przykręcony do urządzenia wejściowego lub wyjściowego i może być dostosowany do YUV przy odpowiedniej konfiguracji. RS232: Interfejs RS232 może być używany do sterowania lub zarządzania projektorem. Mini Jack: Za pomocą jednopinowego Mini Jack można przesyłać monofoniczne sygnały audio, za pomocą dwupinowego stereo sygnały audio, a za pomocą trzypinowego stereo sygnały audio i dane obrazu. Scart: Scart to złącze, które można wykorzystać do przesyłania analogowych sygnałów audio i wideo. Jest on kompatybilny z innymi złączami analogowymi, takimi jak RCA czy S-Video. ARC: Kanał zwrotny audio, zwany również ARC lub audio return channel, został wprowadzony wraz z wersją HDMI 1.4 w celu zmniejszenia ilości okablowania pomiędzy komponentami HDMI. Kanał zwrotny audio biegnie przez istniejący kabel HDMI. Dlatego nie trzeba już podłączać dodatkowego kabla dla dźwięku. Oba urządzenia muszą jednak obsługiwać ARC. Wszystkie formaty plików audio, które są również przesyłane przez interfejs SPDIF, mogą być przesyłane przez kanał zwrotny audio. Należą do nich Dolby Digital, Digital Theatre Sound i PCM audio. Przykładowo, połączenie pomiędzy telewizorem (w tym odbiornikiem) a amplitunerem AV może być wykonane za pomocą kabla HDMI. Dźwięk z telewizora jest przekazywany za pomocą kabla HDMI. Wcześniej dla sygnałów audio wymagany był dodatkowy kabel cyfrowy (koncentryczny lub Tos-Link). |
wyjścia | 1x RS232 wyjścia HDMI: Cyfrowe połączenie do transmisji obrazu i dźwięku. Niezbędne do uzyskania wysokiej rozdzielczości obrazu (HDTV). Ponieważ HDMI 1.4 (High Speed) nadaje się do przesyłania treści 3D w Full HD. Dla uzyskania wysokiej rozdzielczości obrazu w UHD, 4K lub HDR odpowiednie jest połączenie przez HDMI 2.0a i wyższe. Należy stosować HDMI 2.1 lub wyższy od 120Hz odświeżania w 4K. VGA: Złącze VGA to 15-pinowe złącze służące do analogowej transmisji obrazu. Nazywany jest również DSub15 i jest często spotykany w notebookach i komputerach PC. W porównaniu do pozostałych połączeń analogowych oferuje dobrą jakość obrazu. Może być przykręcony do urządzenia wejściowego lub wyjściowego i może być dostosowany do YUV przy odpowiedniej konfiguracji. DisplayPort: Złącze DisplayPort to połączenie zgodne ze standardem VESA, służące do przesyłania danych obrazu i dźwięku. Oprócz szyfrowania HDCP, obsługiwane jest również DPCP. Ze względu na niewielkie rozmiary, złącze to jest najczęściej stosowane w notebookach. Dodatkowym małym wariantem jest MiniDisplayPort, który jest wykorzystywany przede wszystkim w urządzeniach Apple. DVI: DVI (Digital Visual Interface) to interfejs służący do przesyłania danych wideo. Przez DVi-A można przesyłać tylko sygnały analogowe, przez DVI-D tylko sygnały cyfrowe, a przez DVI-I oba rodzaje sygnałów. USB: USB (Universal Serial Bus) służy do sterowania i zarządzania projektorem (USB-B). W niektórych urządzeniach biznesowych pliki biurowe i obrazy mogą być również prezentowane bezpośrednio za pomocą pamięci USB lub przez wejście USB (USB-A) można podłączyć mysz. Toslink: Połączenie Toslink jest połączeniem sygnału optycznego, które działa na zasadzie światłowodu. Służy do cyfrowej transmisji sygnałów audio. Konstrukcja optyczna oferuje mniejszą podatność na zakłócenia od zewnętrznych wpływów magnetycznych i elektrycznych. Połączenie to jest najczęściej stosowane w obszarze odtwarzaczy DVD / Blu-ray i porównywalnych urządzeń w połączeniu z amplitunerem AV, jeśli te pracują z sygnałami dts lub Dolby Digital. YUV: Połączenie YUV, zwane również Y Cb/Pb Cr/Pr lub połączeniem komponentowym, jest analogowym połączeniem wideo z trzema kanałami (kanałem natężenia światła i dwoma kanałami koloru). Jakościowo jest to najlepsze analogowe połączenie wideo. Kabel komponentowy: Złącze YUV przesyła sygnały analogowe trzema przewodami (Y=czarny i biały UV=kolory). YUV służy do transmisji HDTV i jest kompatybilny np. z Cinch. S-Video: Połączenie S-Video jest również nazywane połączeniem S-VHS lub Hosiden. W porównaniu do połączenia wideo Cinch pracuje z dwoma kanałami (jasność/kolor). Pod względem jakości jest nieco lepiej niż w przypadku połączenia wideo Cinch, ale są też ograniczenia. Można je tłumaczyć podatnością sygnału, co przejawia się np. w zniekształceniach obrazu. Cinch: Połączenie wideo cinch jest również nazywane połączeniem kompozytowym. Aby łatwiej było go rozpoznać, zazwyczaj jest on obszyty żółtym kolorem. Ponieważ transmisja odbywa się tylko jednym kanałem, jakość obrazu jest na niskim poziomie. D-Sub15: Złącze VGA to 15-pinowe złącze służące do przesyłania obrazu w sposób analogowy. Nazywany jest również DSub15 i jest często spotykany w notebookach i komputerach PC. W porównaniu z innymi złączami analogowymi oferuje dobrą jakość obrazu. Może być przykręcony do urządzenia wejściowego lub wyjściowego i może być dostosowany do YUV przy odpowiedniej konfiguracji. RS232: Interfejs RS232 może być używany do sterowania lub zarządzania projektorem. Mini Jack: Za pomocą jednopinowego Mini Jack można przesyłać monofoniczne sygnały audio, za pomocą dwupinowego stereo sygnały audio, a za pomocą trzypinowego stereo sygnały audio i dane obrazu. Scart: Scart to złącze, które można wykorzystać do przesyłania analogowych sygnałów audio i wideo. Jest on kompatybilny z innymi złączami analogowymi, takimi jak RCA czy S-Video. ARC: Kanał zwrotny audio, zwany również ARC lub audio return channel, został wprowadzony wraz z wersją HDMI 1.4 w celu zmniejszenia ilości okablowania pomiędzy komponentami HDMI. Kanał zwrotny audio biegnie przez istniejący kabel HDMI. Dlatego nie trzeba już podłączać dodatkowego kabla dla dźwięku. Oba urządzenia muszą jednak obsługiwać ARC. Wszystkie formaty plików audio, które są również przesyłane przez interfejs SPDIF, mogą być przesyłane przez kanał zwrotny audio. Należą do nich Dolby Digital, Digital Theatre Sound i PCM audio. Przykładowo, połączenie pomiędzy telewizorem (w tym odbiornikiem) a amplitunerem AV może być wykonane za pomocą kabla HDMI. Dźwięk z telewizora jest przekazywany za pomocą kabla HDMI. Wcześniej dla sygnałów audio wymagany był dodatkowy kabel cyfrowy (koncentryczny lub Tos-Link). |
Szerokość produktu | 18 cm |
Wysokość produktu | 19,8 cm |
Głębokość produktu | 18 cm |
Waga | 1,7 kg |
Kolor | Czarny |
Zakres dostawy | Kabel RS232 , Pilot , kabel zasilający |
Stan | Nowy |
Czas trwania gwarancji | 24 |
Typ gwarancji | BringIn-Service Informacje dotyczące usług i wsparcia |
Informacje o gwarancji producenta:
Tutaj znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na temat różnych rodzajów gwarancji. Dane kontaktowe i warunki gwarancji dla danego roszczenia gwarancyjnego znajdują się w przeglądzie producentów. Ustawowe uprawnienia gwarancyjne nie są ograniczone przez dodatkową gwarancję producenta. Nasza odpowiedzialność za wady jest regulowana przepisami prawa. Prawa do wad można dochodzić bezpłatnie.