Wielu producentów projektorów wyposaża swoje projektory w sieć WLAN. Jest to funkcja, która zyskuje coraz więcej fanów w sektorze kina domowego i biznesu. W czym tkwi sekret bezprzewodowego projektora? Zdradzamy jego zalety i wady.
Zalety i wady w skrócie
Projektory z Wi-Fi cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to nie tylko z faktu, że coraz więcej projektorów WLAN jest zasilanych treścią bezprzewodowo ze smartfona lub tabletu.
Nasze projektory WLAN Highlights
Jak sprawić, by projektory były kompatybilne z WLAN?
Istnieją 2 opcje bezprzewodowego połączenia z projektorami:
Dwa sposoby łączenia:
Projektuj inteligentnie: Ze smartfona lub tabletu poprzez Miracast
Miracast jest standardem screencastowym. Umożliwia on strumieniowe przesyłanie treści audio i wideo z urządzeń mobilnych, takich jak tablety i smartfony. Na przykład można wygodnie przesyłać strumieniowo filmy ze smartfona do projektora obsługującego standard Miracast za pośrednictwem Miracast. W tym celu urządzenie mobilne powinno również obsługiwać Miracast.
Podobnie jest z WiDi (Intel Wireless Display). Tutaj możliwe jest nawet strumieniowanie z urządzenia ze sterownikiem WiDi do projektora z obsługą Miracast.
Zarówno Miracast, jak i WiDi obsługują rozdzielczości wideo do 1920 x 1080 pikseli (Full HD).
Bezprzewodowe zestawy HDMI: Poznaj bezprzewodowe Full HD
Oprócz normalnej transmisji WLAN, która może być używana z projektorem poprzez klucz USB lub również poprzez adapter MHL, coraz więcej projektorów oferuje bezprzewodowe rozwiązanie HD , które można zakupić jako opcję.
Rozwiązanie to zazwyczaj działa na zasadzie HDMI i jest zasilane poprzez osobny zasilacz lub poprzez złącze HDMI obsługujące MHL. Bezprzewodowe rozwiązanie HD wykorzystuje nadajnik i odbiornik. Nadajnik jest zwykle podłączony do źródła za pomocą HDMI. Jako źródło można wykorzystać odtwarzacz Blu-ray, notebook, konsolę do gier lub dekoder.
Bezprzewodowy zestaw HD firmy Acer
Zestaw Acer Wireless HD składa się z nadajnika i odbiornika. W tym przypadku sygnał jest przesyłany za pomocą połączenia 60 GHz, co zapewnia dobrą siłę transmisji.
Przesyłany sygnał może wynosić do 1080p / 60f. Dotyczy to również kompatybilności z 3D. Sama transmisja odbywa się z prędkością do 4 Gigabitów na sekundę i to bez kompresji. Dzięki temu Acer Wireless HD nadaje się nie tylko do modeli zawierających Acer Hidden Port, ale także do wszystkich innych projektorów ze złączem HDMI. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak Acer Wireless HD , możliwości sieci WLAN projektorów stają się jeszcze bardziej interesujące - zwłaszcza dla domowej rozrywki!
Acer Hidden Port Design
Acer idzie o krok dalej niż inni producenci, jeśli chodzi o WLAN. Zwykle klucz sprzętowy jest podłączany z tyłu projektora - niezależnie od tego, czy jest to port USB czy HDMI. Teraz, w projektorze Acer H7550ST, Acer zrobił krok w kierunku tak zwanej "ukrytej konstrukcji portów".
Ta konstrukcja oferuje port HDMI obsługujący technologię MHL ukryty w obudowie projektora oraz kabel USB do zasilania klucza sprzętowego nie obsługującego technologii MHL. Niewielka skrzynka przyłączeniowa jest po instalacji ponownie zamykana przez górną pokrywę. Rozwiązanie to nie jest bezpośrednio widoczne, co pozytywnie wpływa na design projektora. Chroni też klucz sprzętowy przed dostępem osób nieuprawnionych.
Oprócz złącza HDMI i kabla USB w ukrytej skrzynce z portami, opisane powyżej projektory oferują również te same interfejsy z tyłu. Oznacza to, że można z nich korzystać nawet na dwa sposoby. Można na przykład włożyć do projektora klucz sprzętowy Google Chromecast, a z tyłu podłączyć przez HDMI adapter Acer MHL lub Wireless HD. Te pasują do designu projektora jeszcze lepiej. Jeśli chodzi o Wi-Fi , projektory mogą być nawet wyposażone w dwa interfejsy, które można wybrać osobno.