Systemy videokonferencyjne
Nasza zróżnicowana oferta obejmuje liczne innowacyjne systemy i rozwiązania wideokonferencyjne, które zoptymalizują doświadczenia związane z wideokonferencjami. Od kompaktowych systemów barowych typu "wszystko w jednym" po kompletne zestawy systemów wideokonferencyjnych, a także interaktywne tablice do współpracy i najwyższej klasy oprogramowanie do wideokonferencji - znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do dynamicznej i wydajnej współpracy. Nasi eksperci ds. produktów z przyjemnością pomogą w wyborze idealnego rozwiązania! Dowiedz się więcej już teraz!
Rozdzielczość projektora to maksymalna liczba punktów obrazu (pikseli), jaką projektor może wyświetlić w oparciu o naturalnie istniejącą technologię, czyli bez konwersji lub przycinania obrazu. Rozdzielczość natywna to liczba pikseli, jaką projektor fizycznie posiada do wyświetlenia obrazu. Projektor zwykle interpoluje rozdzielczość, gdy otrzymuje sygnał obrazu o wyższej rozdzielczości niż rozdzielczość natywna. W takim przypadku może wystąpić brak szczegółów obrazu lub ogólne rozmycie wyświetlanego obrazu. Jeśli projektor otrzymuje sygnał obrazu o rozdzielczości niższej niż natywna, to również interpoluje, skaluje obraz do rozdzielczości natywnej, oblicza odpowiednie dodatkowe piksele, jeśli to możliwe bez zmiany informacji o obrazie. Wadą w tym przypadku jest to, że chociaż obraz jest wyświetlany większy niż podawany, oryginalne pojedyncze piksele mogą stać się znacznie bardziej widoczne, ponieważ są pomnożone przez konwersję.
4K:
4K odnosi się do rozdzielczości 3840 x 2160 lub Ultra High Definition Television (UHDTV). Rozdzielczość ta odpowiada 4-krotnej rozdzielczości Full HD. Do nagrywania filmów w takiej rozdzielczości potrzebne są specjalne kamery, które mogą nagrywać w rozdzielczości około 8 megapikseli (4K).
Full HD:
Terminem Full HD określa się urządzenia, które mogą fizycznie wyświetlać lub wyprowadzać sygnały HDTV w pełnej (1920 x 1080 pikseli) rozdzielczości.
1080p:
1080p to specyfikacja pionowych linii obrazu. Dotyczy to między innymi rozdzielczości 1920 x 1080. Litera "p" w tym przypadku oznacza pełne klatki, więc wszystkie linie obrazu są wyświetlane jednocześnie.
1080i:
1080i to specyfikacja pionowych linii obrazu. Spójnik "i" w tym przypadku oznacza pola. Sygnał ten jest zwykle wyświetlany interpolowany (np. przez urządzenia o rozdzielczości 1280 x 720 HDready). Interpolacja cyfrowo dodaje piksele, ale też oferuje lekkie rozmycie. Z kolei w odtwarzaniu 1080p wykorzystywane są pełne klatki.
Cyfrowe połączenie do transmisji obrazu i dźwięku. Niezbędne do uzyskania wysokiej rozdzielczości obrazu (HDTV). Ponieważ HDMI 1.4 (High Speed) nadaje się do przesyłania treści 3D w Full HD. Dla uzyskania wysokiej rozdzielczości obrazu w UHD, 4K lub HDR odpowiednie jest połączenie przez HDMI 2.0a i wyższe. Należy stosować HDMI 2.1 lub wyższy od 120Hz odświeżania w 4K.
VGA:
Złącze VGA to 15-pinowe złącze służące do analogowej transmisji obrazu. Nazywany jest również DSub15 i jest często spotykany w notebookach i komputerach PC. W porównaniu do pozostałych połączeń analogowych oferuje dobrą jakość obrazu. Może być przykręcony do urządzenia wejściowego lub wyjściowego i może być dostosowany do YUV przy odpowiedniej konfiguracji.
DisplayPort:
Złącze DisplayPort to połączenie zgodne ze standardem VESA, służące do przesyłania danych obrazu i dźwięku. Oprócz szyfrowania HDCP, obsługiwane jest również DPCP. Ze względu na niewielkie rozmiary, złącze to jest najczęściej stosowane w notebookach. Dodatkowym małym wariantem jest MiniDisplayPort, który jest wykorzystywany przede wszystkim w urządzeniach Apple.
DVI:
DVI (Digital Visual Interface) to interfejs służący do przesyłania danych wideo. Przez DVi-A można przesyłać tylko sygnały analogowe, przez DVI-D tylko sygnały cyfrowe, a przez DVI-I oba rodzaje sygnałów.
USB:
USB (Universal Serial Bus) służy do sterowania i zarządzania projektorem (USB-B). W niektórych urządzeniach biznesowych pliki biurowe i obrazy mogą być również prezentowane bezpośrednio za pomocą pamięci USB lub przez wejście USB (USB-A) można podłączyć mysz.
Toslink:
Połączenie Toslink jest połączeniem sygnału optycznego, które działa na zasadzie światłowodu. Służy do cyfrowej transmisji sygnałów audio. Konstrukcja optyczna oferuje mniejszą podatność na zakłócenia od zewnętrznych wpływów magnetycznych i elektrycznych. Połączenie to jest najczęściej stosowane w obszarze odtwarzaczy DVD / Blu-ray i porównywalnych urządzeń w połączeniu z amplitunerem AV, jeśli te pracują z sygnałami dts lub Dolby Digital.
YUV:
Połączenie YUV, zwane również Y Cb/Pb Cr/Pr lub połączeniem komponentowym, jest analogowym połączeniem wideo z trzema kanałami (kanałem natężenia światła i dwoma kanałami koloru). Jakościowo jest to najlepsze analogowe połączenie wideo.
Kabel komponentowy:
Złącze YUV przesyła sygnały analogowe trzema przewodami (Y=czarny i biały UV=kolory). YUV służy do transmisji HDTV i jest kompatybilny np. z Cinch.
S-Video:
Połączenie S-Video jest również nazywane połączeniem S-VHS lub Hosiden. W porównaniu do połączenia wideo Cinch pracuje z dwoma kanałami (jasność/kolor). Pod względem jakości jest nieco lepiej niż w przypadku połączenia wideo Cinch, ale są też ograniczenia. Można je tłumaczyć podatnością sygnału, co przejawia się np. w zniekształceniach obrazu.
Cinch:
Połączenie wideo cinch jest również nazywane połączeniem kompozytowym. Aby łatwiej było go rozpoznać, zazwyczaj jest on obszyty żółtym kolorem. Ponieważ transmisja odbywa się tylko jednym kanałem, jakość obrazu jest na niskim poziomie.
D-Sub15:
Złącze VGA to 15-pinowe złącze służące do przesyłania obrazu w sposób analogowy. Nazywany jest również DSub15 i jest często spotykany w notebookach i komputerach PC. W porównaniu z innymi złączami analogowymi oferuje dobrą jakość obrazu. Może być przykręcony do urządzenia wejściowego lub wyjściowego i może być dostosowany do YUV przy odpowiedniej konfiguracji.
RS232:
Interfejs RS232 może być używany do sterowania lub zarządzania projektorem.
Mini Jack:
Za pomocą jednopinowego Mini Jack można przesyłać monofoniczne sygnały audio, za pomocą dwupinowego stereo sygnały audio, a za pomocą trzypinowego stereo sygnały audio i dane obrazu.
Scart:
Scart to złącze, które można wykorzystać do przesyłania analogowych sygnałów audio i wideo. Jest on kompatybilny z innymi złączami analogowymi, takimi jak RCA czy S-Video.
ARC:
Kanał zwrotny audio, zwany również ARC lub audio return channel, został wprowadzony wraz z wersją HDMI 1.4 w celu zmniejszenia ilości okablowania pomiędzy komponentami HDMI. Kanał zwrotny audio biegnie przez istniejący kabel HDMI. Dlatego nie trzeba już podłączać dodatkowego kabla dla dźwięku. Oba urządzenia muszą jednak obsługiwać ARC. Wszystkie formaty plików audio, które są również przesyłane przez interfejs SPDIF, mogą być przesyłane przez kanał zwrotny audio. Należą do nich Dolby Digital, Digital Theatre Sound i PCM audio. Przykładowo, połączenie pomiędzy telewizorem (w tym odbiornikiem) a amplitunerem AV może być wykonane za pomocą kabla HDMI. Dźwięk z telewizora jest przekazywany za pomocą kabla HDMI. Wcześniej dla sygnałów audio wymagany był dodatkowy kabel cyfrowy (koncentryczny lub Tos-Link).
- Produkty
- Projektor
- Ekrany projekcyjne
- Wyświetlacze
- Monitory dotykowe
- Monitory
- LED Walls
- Łączność
- Systemy uchwytów
- Systemy videokonferencyjne
- Zestawy videokonferencyjne
- Wielofunkcyjne Videobary All-in-One
- Kamery PTZ
- Kamery internetowe
- Kamery stołowe / kamery 360°
- Kamery do tablic cyfrowych
- Collaboration Boards
- Rozwiązania Microsoft Teams Rooms
- Rozwiązania Zoom Rooms
- Rozwiązania Google Meet
- Audiobary
- Zestawy głośnomówiące
- Zestawy słuchawkowe
- Akcesoria
- Zestawy słuchawkowe
- Wizualizery
- Audio
- Tablice i meble
- Akcesoria
- Rozwiązania
- Nasze usługi
- Doradca i aktualności
- Konsultacja
Kup systemy wideokonferencyjne online
Systemy wideokonferencyjne są wykorzystywane zarówno w środowisku prywatnym, jak i zawodowym. Wystarczy odrobina technologii i odpowiednie oprogramowanie, takie jak Microsoft Teams, Zoom czy Google Meet, by zrealizować spontaniczne połączenie wideo lub zaplanowaną wideokonferencję. Ale czym jest dobry system wideokonferencyjny i czego potrzebujesz do profesjonalnej wideokonferencji?
Szukasz niestandardowego rozwiązania do sali wideokonferencyjnej? Nasi eksperci ds. produktów visunext z przyjemnością doradzą, jak urzeczywistnić Twoją wizję!
Czego potrzebuję do wideokonferencji?
Do przeprowadzenia wideokonferencji potrzebne są łącznie cztery komponenty: mikrofon, głośnik, kamera oraz terminal lub urządzenie wyświetlające.
Urządzenia te można podłączyć indywidualnie do urządzenia końcowego lub skorzystać z kompleksowego systemu wideokonferencyjnego. W większości przypadków istnieją już kombinacje poszczególnych komponentów.
Jakiego mikrofonu potrzebuję - zestawu słuchawkowego czy głośnomówiącego?
Mikrofony są już wbudowane w wiele urządzeń. Każdy, kto miał rozmówcę, który ustawił funkcję głośnika w swoim telefonie komórkowym, wie, że jego głos brzmi bardziej metalicznie, a hałas otoczenia jest znacznie głośniejszy. Zewnętrzny mikrofon gwarantuje lepszy dźwięk dla rozmówcy.
Który mikrofon jest odpowiedni do wideokonferencji?
W zależności od wyboru idealnego mikrofonu, ważna jest liczba osób biorących udział w rozmowie. Powinieneś również rozważyć miejsce, w którym będziesz często przeprowadzać wideokonferencje.
Jeśli masz własne biuro lub pokój , w którym możesz pracować i prowadzić rozmowy bez zakłóceń, zestawy głośnomówiące są dobrym wyborem. Jeśli współpracownicy nie słyszą rozmowy lub w miejscu pracy panuje duży ruch, lepszym wyborem będzie zestaw słuchawkowy.
Zestaw słuchawkowy
Zestaw słuchawkowy, będący połączeniem słuchawek i mikrofonu, oferuje wyraźną transmisję dźwięku i umożliwia komunikację bez użycia rąk. Imponują również praktyczną obsługą.
Zestaw głośnomówiący
Speakerphone, eleganckie urządzenie głośnomówiące z krystalicznie czystym dźwiękiem i technologią czułego mikrofonu, charakteryzuje się łatwością obsługi i możliwością zaangażowania kilku uczestników jednocześnie
Dlaczego warto nosić zestaw słuchawkowy podczas wideokonferencji?
Obecnie mikrofon i głośniki są już wbudowane w urządzenia końcowe . Nie są one jednak zalecane do stałego użytku w wideokonferencjach. Jeśli rozmówca jest obecny bez zestawu słuchawkowego i występuje nakładanie się dźwięku, ten rozmówca jest tłumiony i nie może być słyszany przez innych uczestników przez krótki czas. Rezultat: Uczestnicy bez zestawu słuchawkowego nieświadomie znajdują się w niekorzystnej sytuacji.
Która kamera konferencyjna jest odpowiednia dla mojego środowiska wideokonferencyjnego?
Kamera w laptopie jest wystarczająca do okazjonalnych połączeń wideo. Jednak w przypadku regularnych spotkań z zewnętrznymi partnerami i klientami, profesjonalne wrażenie zrobi kamera internetowa , która odtwarza obraz w wysokiej rozdzielczości i automatycznie ustawia ostrość.
Nowoczesne kamery internetowe są idealne do rozmów wideo z innymi osobami. Mogą one automatycznie ustawiać ostrość na rozmówcy i w razie potrzeby rozmywać tło. Większość modeli zawiera zintegrowany mikrofon i ma różne funkcje pod względem koloru, kąta widzenia i nie tylko.
W przypadku nadchodzących konferencji z kilkoma uczestnikami zalecamy użycie kamery PTZ(pan-tilt-zoom) lub kamery śledzącej mówcę. Są one specjalnie zaprojektowane do sal konferencyjnych, które mogą pomieścić do 18 osób.
Kamery PTZ umożliwiają sterowanie kątem widzenia, pochyleniem i zoomem.
Z kolei kamery ze śledzeniem mówcy automatycznie identyfikują i ustawiają ostrość naaktywnym mówcy. Oba typy kamer są idealne do zapewnienia wyraźnego widoku i skutecznej komunikacji w salach konferencyjnych, co znacznie zwiększa efektywność komunikacji.
Aby płynnie zintegrować wszystkich zdalnych uczestników, zaleca się stosowanie kamer stołowych, znanych również jako kamery 360°. Przekształcają one wideokonferencje w żywe i interaktywne doświadczenie, zapewniając kompleksowy widok całego pomieszczenia. Zapewnia to, że każdy uczestnik może być wyraźnie widziany i słyszany. Dzięki wysokiej rozdzielczości obrazu, można odnieść wrażenie, że wszyscy uczestnicy są fizycznie obecni , co czyni je niezbędnym elementem każdego współczesnego pokoju wideokonferencyjnego.
Kamera internetowa i kamera PTZ: porównanie kamer konferencyjnych
Właściwości | Pokój | Osoby | Koszty | Wejście | Mikrofon |
Kamera internetowa | Biuro domowe, biuro, pojedyncze stanowisko pracy | 1 - 2 | od ok. 35 euro | USB typu A, B, C | wbudowany |
Kamera PTZ | Sala konferencyjna, sala spotkań, pokój spotkań | > 2 osoby | od ok. 200 euro | wspólne: USB typu A, RS232, HDMI | wbudowany |
Kamera śledząca głośnik | Sala konferencyjna, sala spotkań, pokój spotkań | > 2 osoby | od ok. 200 euro | wspólne: USB typu A, B, HDMI, RS232 | wbudowane |
Kamery stacjonarne | średnie i duże sale konferencyjne | 1-8 osób | od ok. 150 euro | USB typu A, C, Ethernet | wbudowany |
Którego urządzenia wyświetlającego mogę użyć do przeprowadzenia wideokonferencji?
Najważniejszym elementem wideokonferencji jest urządzenie końcowe. Niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, laptop, tablet czy smartfon - wideokonferencję można zorganizować za pomocą wszystkich tych urządzeń. Do prywatnych rozmów wideo wystarczy smartfon lub tablet. Jeśli organizujesz regularne spotkania online w pracy, będziesz musiał użyć laptopa lub komputera.
Do profesjonalnych wideokonferencji w sali konferencyjnej potrzebne jest urządzenie wyświetlające , takie jakprojektor,wyświetlacz lub ekran, aby można było łatwo rozpoznać swojego rozmówcę.
Projektory z ekranem są szczególnie odpowiednie dladużych pomieszczeń i publiczności, ponieważ oferują dużą powierzchnię projekcyjną, która poprawia widoczność treści prezentacji dla wszystkich obecnych. Są idealne na konferencje, warsztaty lub wydarzenia edukacyjne, gdzie treści muszą być udostępniane dużej grupie .
Z kolei monitory , w tym duże ekrany lub inteligentne telewizory, nadają się do mniejszych pomieszczeń i spotkań, w których uczestnicy siedzą bliżej siebie i wymagana jest wyraźna, ostra jakość obrazu. Oferują zaletę kompatybilności plug-and-play i są idealne do interaktywnych sesji, wideokonferencji lub jako dodatkowy wyświetlacz do szczegółowych analiz danych.
Wybór między projektorem a wyświetlaczem powinien zatem opierać się na wielkości pomieszczenia, liczbie uczestników i rodzaju prezentowanej treści, aby zoptymalizować komunikację i współpracę w profesjonalnych warunkach.
Rozwiązanie "wszystko w jednym": zalety systemów wideokonferencyjnych w sali konferencyjnej
Producenci zareagowali na trwający trend w kierunku wideokonferencji i opracowali wysokiej jakości systemy, które łączą w sobie wszystkie ważne komponenty. Te systemy typu "wszystko w jednym " stanowią doskonałe wprowadzenie do świata wideokonferencji. W zależności od wielkości pomieszczenia i rozmieszczenia miejsc siedzących w sali konferencyjnej, wymaganych jest tylko kilka akcesoriów, takich jak dodatkowe mikrofony.
Systemy wideokonferencyjne typu "wszystko w jednym" oferują kompaktowe rozwiązanie do wideokonferencji, integrując kamerę, mikrofony i głośniki w jednym urządzeniu. Systemy te są idealne do małych i średnich sal konferencyjnych i oferują łatwą konfigurację i obsługę. Dzięki kompatybilności plug-and-play umożliwiają szybkie podłączenie do różnych platform wideokonferencyjnych. Zintegrowana technologia zapewnia wyraźne transmisje audio i wideo, zapewniając uczestnikom wciągające wrażenia ze spotkania.
Jak wygląda rozwiązanie typu "wszystko w jednym"?
Wszystkie niezbędne komponenty są połączone w listwie typu "wszystko w jednym ", którą można łatwo zintegrować z dowolnym środowiskiem konferencyjnym. Należy jedynie dodaćurządzenie wyświetlające, takie jak wyświetlacz.
Idealna sala konferencyjna spełniająca Twoje wymagania
Wybór odpowiedniej kombinacji komponentów technicznych ma kluczowe znaczenie dla powodzenia spotkania i różni się w zależności od wielkości pomieszczenia i liczby uczestników. Decyzja ta może obejmować wszystko, od przytulnych sal konferencyjnych po przestronne, nowoczesne sale szkoleniowe.
Dowiedz się, jak idealnie wyposażyć swoje sale konferencyjne w naszym przewodniku zakupowym!